Dnia 2 czerwca 2016r. Koło Naukowe Chemików „Spectrum” gościło już po raz drugi w wyjątkowym miejscu jakim jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim. Tym razem mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu jakim był Piknik Rodzinny, zorganizowany na zielonych terenach Ośrodka. Razem z rodzicami wychowanków oraz z przyjaciółmi społeczności internackiej - kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Sekcję Teatralną p.t. "Kocie Amory" oraz usłyszeć niezwykłą piosenkę - "Afrykańskie życzenia dla rodziców". Następnie przyszła kolej na nas - zaprezentowałyśmy pokaz najbardziej widowiskowych doświadczeń chemicznych. Mimo stricte polowych warunków pokaz wzbudził zainteresowanie publiczności. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz za następujące słowa, jakie pojawiły się na stronie internetowej ośrodka: „…Mogliśmy być świadkami "czarów", które w swych fiolkach i menzurkach odprawiały zaprzyjaźnione "czarownice" w śnieżnobiałych fartuchach…”.

Więcej: http://www.soswstoklacki.pl

W pokazach udział wzięły: Karolina Wereszczyńska, Ewelina Łukasiewicz, Marlena Szczepańska-Kluczek, Monika Cieciera, Wioletta Muszyńska, Joanna Romaniuk i Maja Zdanowska.