Do II Etapu Wielkiego Konkursu Chemicznego przystąpiło 15 osób: 5 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, 4 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach, 3 uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie oraz 3 uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie.
Nadesłane opracowania zostały zakodowane i ocenione niezależnie przez troje członków Jury: dr Waldemara Wysockiego – pracownika naukowo-dydaktycznego Instytutu Nauk Chemicznych, specjalistę ds. gospodarki odpadami UPH, dr Barbarę Pezler – pracownika dydaktycznego Instytutu Nauk Chemicznych, opiekuna Koła Naukowego Chemików „Spectrum”, inż. Patryka Wójcika – studenta kierunku chemia II stopnia, z-ca przewodniczącego Koła Naukowego Chemików „Spectrum”. Ocena dokonywana była według 6 kryteriów, punktowanych w skali 1-5 punktów. Od każdego jurora można było otrzymać maksymalnie 30 pkt. Klasyfikacja końcowa przeprowadzona została w oparciu o łączną liczbę punktów przyznanych przez wszystkich jurorów. Do III Etapu zakwalifikowało się sześcioro najwyżej sklasyfikowanych uczestników, którzy otrzymali od 70 do 88 punktów.
Wśród finalistów, którzy wezmą udział w Etapie III znalazła się Aleksandra Szczygielska z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie, Marcelina Kamecka i Michał Wrona z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach, Natalia Zawadzka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie oraz Kacper Wódka i Sebastian Kalata z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie.