W dniach 21 i 22 marca 2023 r.odbyły się na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Dni Otwarte.

Pierwszy Dzień Wiosny na naszym wydziale rozpoczął się wykładem prof. Barbary Kot z zakresu mikrobiologii na temat oddziaływania mikroorganizmów chorobotwórczych na żywe organizmy i na organizm ludzki. Następnym etapem była gra wydziałowa "Upadek czarnego maga", którą  zorganizowali pracownicy wydziału. W organizację gry aktywnie włączyli się także studenci, którzy przebrani w baśniowe stroje, oprowadzali młodzież po różnych zakamarkach uczelni. Na naszym wydziale znajdowały się cztery krainy: Biologów, Chemików, Matematyków i Informatyków. W każdej z nich były cztery osobne sale, w których uczniowie otrzymali zadania. Z przeprowadzonych zadań otrzymali artefakty. Drużyna, która pierwsza uzyskała artefakty, otrzymała najlepsze nagrody od Wielkiego Dziekanusa.

Kolejnego dnia tj. 22 marca odbywały się w Instytucie Nauk Chemicznych pokazy związane z segregacją odpadów polimerowych za pomocą spektroskopii zorganizowane przez dra Sławomira Zalewskiego oraz pokazy chemiczne Koła Naukowego Chemików pod kierunkiem dr Barbary Pezler.

Poniżej kilka zdjęć z Dni Otwartych.

Uczestnicy dni otwartych 21-22 marca 2023 roku

uczestnicy dni otwartych uph